KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6958643
*
nr 695 8643
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Etsning, Alain Soucasse (f. 1951), 40x30
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2011
kl 17:01:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 19:07:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:02
-
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:40
*
Alain Soucasse
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
nr 695 8643
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Etsning, Alain Soucasse (f. 1951), 40x30
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 19:07:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:19 -
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:02 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:40